EBC Solicitors

Raporty

Raport EBI 31/2014

Raport bieżący

Pierwsza inwestycja kapitałowa EBC Incubator

Zarząd EBC Solicitors S.A. (dalej „Emitent”) informuje, że otrzymał wiadomość, że w dniu 10 października 2014 roku EBC Incubator sp. z o.o. (dalej „EBC Incubator”) - spółka zależna Emitenta - zawiązała wraz z pomysłodawcą spółkę pod firmą Prototype Hub sp. z o.o. (dalej „Prototype Hub”). Zgodnie z postanowieniami umowy spółki Prototype Hub, EBC Incubator obejmie 49 proc. udziałów Prototype Hub w zamian za wkład pieniężny w wysokości 800.000 zł.

Prototype Hub będzie pierwszym w Polsce i unikalnym na skalę światową pośrednikiem w zamawianiu prototypów 3D pomiędzy wyspecjalizowanymi drukarniami 3D a użytkownikami końcowymi. Drukowanie 3D jest obecnie w krajach zachodnich dynamicznie rosnącym rynkiem. Tak w Polsce, jak i na świecie, koszty zakupu urządzeń do tego rodzaju druku są jednak wciąż wysokie, a poszczególne drukarnie dysponują zazwyczaj dostępem do jednej technologii z wykorzystaniem jednego typu materiału, co sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania inne niż samodzielna produkcja (druk). Tu właśnie pojawia się nisza rynkowa, którą chce zagospodarować Prototype Hub. Firma ma świadczyć usługi, dzięki którym będzie można w zależności od zapotrzebowania, zaopatrzyć się w obiekt wydrukowany w każdej dostępnej obecnie na rynku technologii, stosując dowolny dostępny materiał do druku. Projekt zakłada nawiązanie współpracy ze znaczącymi drukarniami 3D w Polsce oraz w przypadku uzasadnienia ekonomicznego - w najbliższym sąsiedztwie Polski. Przychody Prototype Hub pochodzić będą z opłat uiszczanych przez klientów za wykonanie usługi. Model biznesowy Prototype Hub jest wysoce innowacyjny w skali międzynarodowej. Dzięki współpracy z wieloma drukarniami Prototype Hub będzie miała możliwość sprawnego dopasowania zlecenia klienta do podmiotu, który jest w stanie zrealizować je w określonej technologii, w najkrótszym czasie i po najlepszej cenie. Działalność Prototype Hub powinna jednocześnie pozytywnie wpłynąć na sytuację drukarni 3D, dla których obecnie koszt pozyskania niewielkich zleceń jest zbyt wysoki.

Inwestycja w Prototype Hub to pierwsza inwestycja EBC Incubator z wykorzystaniem środków przyznanych bezzwrotnie w ramach działania 3.1. POIG.


Załączniki:
Raport EBI nr 03/2018

Raport okresowy za IV kwartał 2017 roku

Raport EBI nr 02/2018

Zmiana daty przekazania raportu okresowego za IV kwartał 2017 roku

Raport EBI nr 01/2018

Harmonogram publikacji raportów okresowych w roku 2018

Raport ESPI nr 01/2018

Zmiana stanu posiadania

Raport ESPI nr 43/2017

Zwrotne przeniesienie udziałów Red Dev Studio sp. z o.o. na EBC Solicitors S.A.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się