EBC Solicitors

Aktualności

Grupa EBC Solicitors rośnie w segmencie gier komputerowych

Spółka Turtle Team została zawiązana na mocy umowy inwestycyjnej pomiędzy EBC Solicitors, KSI sp. z o.o. oraz dwoma osobami fizycznymi. Na mocy porozumienia powstał podmiot z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem zakładowym w wysokości 250.000 zł. Grupa EBC Solicitors objęła udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym spółki w zamian za wkład pieniężny w wysokości 400.000 zł. Po zawiązaniu Turtle Team sp. z o.o., zarząd EBC Solicitors zdecydował o zbyciu swoich udziałów na rzecz inkubatora Pixel Venture Capital za łączną cenę 800 tys. zł, z czego 104.000,08 zł zostanie zapłacone gotówką, a pozostała część 695.999,92 zł będzie potrącona z kwoty, jaką holding inwestycyjno-doradczy zapłaci Pixel Venture Capital S.A. z tytułu ceny emisyjnej 1.581.818 akcji serii D. Grupa EBC Solicitors jest uprawniona do objęcia 3.400.000 akcji serii D Pixel Venture Capital S.A. w zamian za cenę emisyjną w wysokości 44 gr za każdą poszczególną akcję przy obecnym kursie giełdowym tych akcji przekraczającym 1,4 zł.

- Transakcja zbycia udziałów to transakcja typu win-win. Grupa EBC Solicitors sprzeda udziały po bardzo atrakcyjnej cenie 800 tys. zł. Nowym udziałowcem Turtle Team zostanie inkubator Pixel Venture Capital, który ma wszelkie niezbędne kompetencje by skutecznie wesprzeć rozwój młodego dewelopera gier. W końcu sam Pixel VC zyskuje do swojego portfolio młodego, pełnego pomysłów i perspektywicznego producenta gier, już z pierwszymi sukcesami na koncie - wylicza Adam Osiński, prezes EBC Solicitors.

W ubiegłym roku notowany na rynku NewConnect holding inwestycyjno-doradczy podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji w producentów gier komputerowych. W grudniu 2016 r. Grupa EBC zaangażowała się kapitałowo w Red Dev Studio sp. z o.o., obejmując, za kwotę 800 tys. zł, pakiet 48,98 proc. udziałów dewelopera. Obecnie na platformie FindFunds.pl trwa kampania crowdfundingowa Red Dev Studio. Dotychczas producent mobilnych komputerowych pozyskał od inwestorów blisko 150 tys. zł.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, jak perspektywiczna jest branża gamingowa, a w szczególności segment gier mobilnych. Grupa EBC posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie w obsłudze inwestycji w spółki tworzące gry komputerowe, będące na wczesnym etapie rozwoju. Jako autoryzowany doradca NewConnect pracowaliśmy przy kilku projektach z tego obszaru, które pozwoliły spółkom pozyskać środki na rozwój, a inwestorom osiągnąć bardzo atrakcyjne stopy zwrotów. Obecnie wykorzystujemy te doświadczenia, czego przykładem mogą być inwestycje w Red Dev Studio oraz Turtle Team  – wyjaśnia Adam Osiński.

Najnowsze aktualności

Grupa EBC Solicitors rośnie w segmencie gier komputerowych

Holding inwestycyjno-doradczy ma w swoim portfolio kolejnego dewelopera gier. Pod skrzydła Grupy EBC Solicitors, po Red Dev Studio, trafił Turtle Team. Nad rozwojem nowo powstałej spółki będzie czuwać m.in. inkubator Pixel Venture Capital, który za łączną kwotę 800 tys. zł odkupi od EBC Solicitors udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym Turtle Team.

Grupa EBC Solicitors inwestuje w kolejnego producenta gier komputerowych

Notowana na rynku NewConnect grupa inwestycyjno-doradcza zawarła umowę inwestycyjną, w wykonaniu której zawiązana zostanie spółka zajmująca się tworzeniem gier komputerowych. W zamian za udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym nowopowstałej spółki, EBC Solicitors wniesie wkład pieniężny w wysokości 400.000 zł. W przyszłości deweloper ma zostać przekształcony w spółkę akcyjną, a jego walory upublicznione na rynku NewConnect.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się