EBC Solicitors

Aktualności

Konsorcjum Grupy EBC Solicitors z grantem 9 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Notowany na rynku NewConnect holding inwestycyjno-doradczy wraz KSI.pl sp. z o.o. stworzą akcelerator wspierający programistów.  Całkowity budżet projektu wyniesie 11,3 mln zł.

Przedsięwzięcie EBC Solicitors i KSI.pl zakłada stworzenie akceleratora wspierającego programistów, umożliwiając im uczestnictwo w innowacyjnych projektach ICT, rozwiązujących problemy zgłaszane przez instytucje publiczne, społeczne lub gospodarcze. Programiści zajmą się m.in. zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska, w szczególności poprawą monitoringu stanu zanieczyszczenia powietrza; a także optymalizacją planów i rozkładów jazdy komunikacji publicznej – ograniczaniem liczby tzw. pustych kursów, które generują niepotrzebne zużycia paliwa, emisję spalin.

 - Efektem współpracy EBC Solicitors oraz KSI.pl będzie podmiot posiadający odpowiednie kompetencje z zakresu opracowania i wdrażania systemów informatycznych, kreowania spółek celowych na bazie własnych rozwiązań teleinformatycznych, dysponujący jednocześnie stabilnym zapleczem finansowym. Akcelerator będzie idealnym środowiskiem dla utalentowanych programistów. Rezultaty ich pracy znajdą odzwierciedlenie w życiu codziennym, mam tu na myśli kwestie związane z ochroną środowiska czy optymalizacją funkcjonowania komunikacji publicznej. Akcelerator to również doskonałe miejsce na zdobycie doświadczenia zawodowego, realizując przy tym użyteczne społecznie projekty wyjaśnia Adam Osiński, prezes EBC Solicitors.

Do realizacji projektu powołana zostanie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której EBC Solicitors oraz KSI.pl obejmą po 50 proc. udziałów. Zadaniem akceleratora będzie stworzenie możliwości do komercjalizacji wyników prac programistów, m.in. poprzez zakładanie spółek i poszukiwanie inwestorów zewnętrznych. Plany EBC Solicitors oraz KSI.pl zakładają stworzenie i komercjalizację 11 projektów.

 Grant udzielono w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 - 2020 Działanie 3.3 e-Pionier - wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych, prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. - Pozytywna ocena projektu przez NCBR to kolejny dowód na konsekwentną realizację strategii rozwoju działalności segmentu inwestycyjnego Grupy w oparciu o wykorzystanie środków unijnych. Istotne znaczenie dla oceny projektu miało doświadczenie zespołu EBC zdobyte w ramach funkcjonowania inkubatorów EBC Incubator i Świętokrzyskiego Inkubatora Technologii - podkreśla Adam Osiński.

W związku z faktem, że opisany powyżej projekt został zakwalifikowany do otrzymania grantu w wyniku procedury odwoławczej, grant może zostać przyznany pod warunkiem dostępności środków, przy czym NCBR poinformowało, że zawnioskuje do właściwej instytucji o zwiększenie kwoty środków przeznaczonych na granty. Oznacza to, że warunkiem koniecznym otrzymania przedmiotowego grantu przez konsorcjum z udziałem EBC Solicitors jest pozyskanie przez NCBR dodatkowych środków przeznaczonych na ten grant.

Najnowsze aktualności

Grupa EBC Solicitors rośnie w segmencie gier komputerowych

Holding inwestycyjno-doradczy ma w swoim portfolio kolejnego dewelopera gier. Pod skrzydła Grupy EBC Solicitors, po Red Dev Studio, trafił Turtle Team. Nad rozwojem nowo powstałej spółki będzie czuwać m.in. inkubator Pixel Venture Capital, który za łączną kwotę 800 tys. zł odkupi od EBC Solicitors udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym Turtle Team.

Grupa EBC Solicitors inwestuje w kolejnego producenta gier komputerowych

Notowana na rynku NewConnect grupa inwestycyjno-doradcza zawarła umowę inwestycyjną, w wykonaniu której zawiązana zostanie spółka zajmująca się tworzeniem gier komputerowych. W zamian za udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym nowopowstałej spółki, EBC Solicitors wniesie wkład pieniężny w wysokości 400.000 zł. W przyszłości deweloper ma zostać przekształcony w spółkę akcyjną, a jego walory upublicznione na rynku NewConnect.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się