EBC Solicitors

Aktualności

Scabrosus z solidnym zastrzykiem gotówki. Spółka ŚWiT zainwestuje w nowatorską technologię

Spółka wchodząca w skład Świętokrzyskiego Inkubatora Technologii otrzymała 0,5 mln zł dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Wrocławska spółka podpisała umowę pożyczki z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na kwotę 500.000 zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. w celu wdrożenia algorytmów machine learning w produkcji. Uczenie maszynowe pozwala na zautomatyzowanie analizy i wykorzystanie danych związanych z systemem produkcji. Umożliwia to m.in. dynamiczne dostosowywanie procesu oraz wykrywanie zależności pomiędzy jego elementami w taki sposób, aby zwiększyć efektywność i zapewnić jak największe dopasowanie produktu do założonych wymagań. 

-  Mocno inwestujemy w rozwój infrastruktury maszynowej i w technologię związaną ze sztuczną inteligencją. Maszyneria pozwalałaby sama dostosowywać różne procesy, które optymalizowałaby według założonych parametrów. Komputer jest w stanie dużo lepiej zarządzać niż człowiek. Byłby to kolejny krok w ograniczeniu kosztów i zwiększeniu rentowności. Część ze wspomnianych rozwiązań jest już wdrażana, lecz brakuje nam oprogramowania i systemu sterowania całą linią. Dlatego poszukujemy obecnie środków, a prace wdrożeniowe chcielibyśmy zakończyć w pierwszym półroczu 2017 roku" – powiedział agnecji eNewsroom.pl Przemysław Borgosz, prezes Scabrosus.

Najnowsze aktualności

Grupa EBC Solicitors rośnie w segmencie gier komputerowych

Holding inwestycyjno-doradczy ma w swoim portfolio kolejnego dewelopera gier. Pod skrzydła Grupy EBC Solicitors, po Red Dev Studio, trafił Turtle Team. Nad rozwojem nowo powstałej spółki będzie czuwać m.in. inkubator Pixel Venture Capital, który za łączną kwotę 800 tys. zł odkupi od EBC Solicitors udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym Turtle Team.

Grupa EBC Solicitors inwestuje w kolejnego producenta gier komputerowych

Notowana na rynku NewConnect grupa inwestycyjno-doradcza zawarła umowę inwestycyjną, w wykonaniu której zawiązana zostanie spółka zajmująca się tworzeniem gier komputerowych. W zamian za udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym nowopowstałej spółki, EBC Solicitors wniesie wkład pieniężny w wysokości 400.000 zł. W przyszłości deweloper ma zostać przekształcony w spółkę akcyjną, a jego walory upublicznione na rynku NewConnect.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się