EBC Solicitors

Aktualności

EBC Solicitors zainwestuje w producenta gier komputerowych

EBC Solicitors obejmie 48,98 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Red Dev Studio za 0,8 mln zł. Środki będą udostępniane w transzach, w miarę realizacji uzgodnionego biznesplanu. EBC Solicitors będzie wspierać producenta gier komputerowych m.in. w zakresie przygotowania i realizacji strategii, rozwiązań dedykowanych dla spółek tworzących gry komputerowe oraz pozyskiwania kapitału. Przedstawiciele EBC Solicitors znajdą się w Radzie Nadzorczej Red Dev Studio. - Branża gier komputerowych to naturalny kierunek rozwoju segmentu inwestycyjnego Grupy. EBC Solicitors posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie w obsłudze inwestycji w spółki tworzące gry komputerowe będące na wczesnym etapie rozwoju. Jako autoryzowany doradca NewConnect pracowaliśmy przy kilku projektach z tego obszaru, które pozwoliły spółkom pozyskać środki na rozwój, a inwestorom osiągnąć bardzo atrakcyjne stopy zwrotów. Teraz chcemy wykorzystać te doświadczenia z korzyścią dla akcjonariuszy EBC – wyjaśnia Adam Osiński, prezes EBC Solicitors.

Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, po objęciu przez EBC Solictors udziałów w kapitale zakładowym Red Dev oraz po pozyskaniu dodatkowych środków w ramach crowdfundingu udziałowego przeprowadzonego na platformie FindFunds.pl, zostaną podjęte czynności zmierzające do przekształcenia Red Dev w spółkę akcyjną i debiutu na akcji na rynku NewConnect.Red Dev Studio rozpoczyna właśnie produkcję czterech gier, a w drugim roku działalności zamierza wystartować z dużym projektem, którego budżet przekroczy 1 mln zł.

- Potencjał branży gier komputerowej jest ogromny, na świecie to wielomiliardowy rynek z ponad 2 miliardami użytkowników. Sukcesy rodzimych producentów pokazują, że polskie tytuły mogą z sukcesami konkurować na arenie światowej. Możliwość generowania produkcji na platformy mobilne umożliwia dostęp do wielkiego rynku, a tym samym wielu rodzajów monetyzacji. Red Dev Studio ma ambitny i kreatywny zespół. EBC Solictors jest naturalnym partnerem do właściwego ukierunkowania naszych kompetencji poprzez wykorzystanie możliwości rynku kapitałowego – mówi Wojciech Sypko, założyciel i główny programista Red Dev Studio. 

Najnowsze aktualności

Grupa EBC Solicitors rośnie w segmencie gier komputerowych

Holding inwestycyjno-doradczy ma w swoim portfolio kolejnego dewelopera gier. Pod skrzydła Grupy EBC Solicitors, po Red Dev Studio, trafił Turtle Team. Nad rozwojem nowo powstałej spółki będzie czuwać m.in. inkubator Pixel Venture Capital, który za łączną kwotę 800 tys. zł odkupi od EBC Solicitors udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym Turtle Team.

Grupa EBC Solicitors inwestuje w kolejnego producenta gier komputerowych

Notowana na rynku NewConnect grupa inwestycyjno-doradcza zawarła umowę inwestycyjną, w wykonaniu której zawiązana zostanie spółka zajmująca się tworzeniem gier komputerowych. W zamian za udziały reprezentujące 40 proc. w kapitale zakładowym nowopowstałej spółki, EBC Solicitors wniesie wkład pieniężny w wysokości 400.000 zł. W przyszłości deweloper ma zostać przekształcony w spółkę akcyjną, a jego walory upublicznione na rynku NewConnect.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się